2020-09-30, Szanowni Studenci,
W celu zastąpienia tradycyjnego nauczania kanałami zdalnymi przekazuję kilka istotnych informacji (dot. studentów wydziałów WIM / WIZ).
W sekcji DOWNLOAD na bieżąco udostępniam materiały niezbędne do nauczania zdalnego. Zachęcam już teraz do pobierania plików.
Informuję, że będę do Państwa dyspozycji zdalnej w godzinach podanych na stronie wydziałowej WIM:
http://www.wbmiz.put.poznan.pl/pl/konsultacje?name=sika
Kontakt telefoniczny (preferowany jako pierwszy):
+48 61-665-2459
E-mail:
robert.sika@put.poznan.pl
WWW (materiały do pobrania w sekcji DOWNLOAD):
Materiały do pobrania
Kanał FB:
Rs-put KsztZd
E-meeting (wirtualny pokój do zdalnego nauczania):
Robert Sika - ZDALNIE NAUCZANIE
E-meeting (wirtualny pokój do zdalnego nauczania) - DYPLOMANCI:
Robert Sika - POKÓJ DLA DYPLOMANTÓW
2020-04-25, Dot. przedmiotu Data Mining w praktyce przemysłowej,
Szanowni Studenci,
studia niestacjonarne, ZIP, II rok, IPR
W nawiązaniu do dzisiejszych zajęć eMeeting z przedmiotu "Data Mining w praktyce przemysłowej" informuję iż po ustaleniach ze starostą roku,
termin przesyłania roboczych wersji (tzn. z pewnymi pomysłami i gotowością do dalszej dyskusji) Case Study 1 zostaje przesunięty na 10.05.2020. Zadanie przesyłają liderzy poszczególnych podgrup.
W razie konieczności konsultacji:
E-mail:
robert.sika@put.poznan.pl
WWW (materiały do pobrania w sekcji DOWNLOAD):
Materiały do pobrania
Kanał FB:
Rs-put KsztZd
E-meeting (wirtualny pokój do zdalnego nauczania):
Robert Sika - ZDALNIE NAUCZANIE
2020-04-06, Dot. przedmiotu Data Mining w praktyce przemysłowej,
Szanowni Studenci,
Nieco ponad 2 tygodnie temu wysłałem mail z prośbą o zainstalowanie pakietu Statistica. Prosze zatem, o ZAINSTALOWANIE tego oprogramowania (przynajmniej jedna wersja na grupę roboczą). Instrukcje zamieściłem w dziale DOWNLOAD ("STATISTICA - Instalacja oraz podstawy obsługi").
Zachecam tez do ejestracji na stronie STATSOFT i przestudiowaniu webinarium., które w czytelny sposób pokazuje podstawy obsługi STATISTICA. Czas webinarium: ok. 60 min.
Podczas prezentacji przedstawione zostaną kolejne etapy typowej analizy danych w programie STATISTICA.
Dane mogą być wprowadzone do arkusza bezpośrednio lub pobierane z plików innej aplikacji, np. arkusza kalkulacyjnego czy pliku tekstowego. Po ustaleniu formatu zmiennych przeprowadzona zostaje ich wstępna ocena i sprawdzenie poprawności danych. Następnie użytkownik wskazuje interesującą go analizę i jej zakres.
Wyniki analizy są prezentowane w postaci wykresów lub arkuszy, które mogą stać się arkuszami wejściowymi do kolejnych analiz. Uzyskane wyniki można dostosowywać do własnych potrzeb, ustawiając np. style wykresów.
Ostatecznie wyniki mogą być prezentowane w osobnych oknach lub skoroszycie, wstawiane do raportu lub dokumentu MS Word, zapisywane jako obiekty STATISTICA oraz projekt analizy, umożliwiające kontynuację analizy po przerwaniu pracy w programie.
Wprowadzenie do pracy w STATISTICA
2020-04-05, Szanowni Studenci
Pozwolilem sobie na zamieszczenie filmu "Dynamika molekularna w Twoim domu vs. COVID-19" autorstwa Dawida Myśliwca z kanału Uwaga! Naukowy Bełkot.
Pomijając fakt, że materiał może stanowić znakomite uzupełnienie przekazywanej Państwu wiedzy, być może zachęci niektórych do włączenia się w akcję FOLDING@HOME.
W skrócie - temat dotyczy obliczeń rozproszonych, czyli udostępnienia o dowolnej porze dnia lub nocy mocy obliczeniowych własnych komputerów na rzecz prac naukowców nad COVID-19.
Zachęcam do obejrzenia ciekawego materiału dot. dynamiki molekularnej oraz wzięcia udziału w akcji FOLDING@HOME:
FOLDING@HOME - START